Головна » 2008 » Квітень » 8 » Піст хабарникам не завада
5:37 PM
Піст хабарникам не завада
Присвятити час Великого посту для боротьби із хабарництвом та корупцією закликає людей Українська греко-католицька церква

Протягом першого кварталу цього року правоохоронці уже зафіксували 46 фактів хабарництва на Тернопіллі, що на 9 випадків більше, ніж за перші три місяці минулого року. Загальна сума тільки виявлених хабарів становить 229 тис. грн.

Зафіксовано п’ять хабарів на суму понад 10 тис. грн кожен і один на 30 тис. грн, — розповідає начальник Центру громадських зв'язків УМВСУ в Тернопільській області Сергій Шворніков. — До кримінальної відповідальності притягнули 16 осіб.

Із цих людей п'ятеро є керівниками підприємств, четверо — держслужбовців, причому один — обласного рівня, каже пан Шворніков.

Відповідно церква закликає людей почати з себе і таки змінити ситуацію. “Якщо ми дійсно хочемо змін, то пролом у солідному мурі препоганих звичок мусить хтось конкретно почати. Хто це має бути? Не оглядаймося довкола, шукаючи того воленосного лицаря. Ним маєш бути Ти, дорогий брате чи дорога сестро!”, — йдеться у зверненні до прихожан.

Єпископи Церкви зазначають, що найбільш рафіновані антикорупційні заходи будуть даремні, якщо за можливість успішно скласти іспит студент зобов'язаний буде платити хабаря, а від молодого випускника вимагатимуть певну суму як передумову прийому його на роботу. Особлива відповідальність у боротьбі з корупцією та хабарями, на погляд єпископів Церкви, лежить на священиках, які, несучи до людей Боже Слово, покликані бути для них моральним прикладом і взірцем.

У той же час правоохоронці констатують, що справжні розміри нашої корумпованості залишаються невизначеними.

Ми можемо говорити про те, що виявили, — пояснює пан Шворніков. — Звісно, що хабарів набагато більше, але скільки само — невідомо.

Довідка

Корупція (від лат. corrumpere — псувати) — злочинна діяльність, яка полягає у використанні посадовими особами їх прав і службових можливостей для особистого збагачення; підкупність і продажність громадських і політичних діячів.

Хабарництво - приймання службовою особою, а також давання їй хабара з метою одержання певних вигід протизаконним порядком. Бюрократичні системи особливо податливі на хабарі. Кримінальний кодекс України визнає приймання чи давання хабара як злочин. Частина службовців і впливових осіб, попри ризик бути покараним, вдається до хабарів як засобу швидкого й легкого збагачення.

За матеріалами “Вікіпедія” — вільна енциклопедія

Переглядів: 893 | Додав: Avatar | Рейтинг: 0.0/0