Головна » 2009 » Березень » 14 » Жоден суд не може обмежувати конституційне право громадян вільно обирати владу - М.Ставнійчук
0:53 AM
Жоден суд не може обмежувати конституційне право громадян вільно обирати владу - М.Ставнійчук
Президент Віктор Ющенко сьогодні направив до Конституційного Суду подання, в якому просить визнати неконституційною постанову Верховної Ради про скасування позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради. Про це повідомила заступник керівника президентського Секретаріату - представник Президента в Конституційному Суді Марина Ставнійчук.
На переконання Глави держави, вказане рішення парламенту суперечить одночасно кільком нормам Основного Закону. Насамперед, ВР не має інших повноважень, ніж ті, що закріплені в Конституції. У головному правовому документі держави чітко вказано, що парламент може тільки призначати чергові або позачергові вибори до органів місцевого самоврядування, але не має повноваження скасовувати чи припиняти їх у будь-який спосіб. Ця вимога визначає і неможливість визнання такою, що втратила чинність, парламентської постанови про призначення виборів.
М.Ставнійчук наголосила, що Конституційний Суд вже давав роз'яснення щодо меж повноважень Верховної Ради. Загальновизнані міжнародні стандарти демократичних виборів передбачають гарантії реалізації виборчих прав учасників виборчого процесу. Це означає, що будь-який орган влади не може діяти з метою зриву виборів і необхідних виборчих процедур. Українське законодавство взагалі не передбачає навіть можливості припинити виборчий процес, який вже розпочався.
«Парламент свідомо, виключно з кон'юнктурних міркувань і через острах БЮТ зазнати чергової нищівної поразки на місцевих виборах пішов на порушення Конституції. Брутальним рейдерством стала судова ухвала Київського окружного адміністративного суду, який спробував заблокувати вибори до Тернопільської облради. По суті, суд по-злодійськи намагається позбавити людей їхнього права обирати владу. Ця ухвала була прийнята вже після рішення Тернопільського окружного адміністративного суду, який зобов'язав територіальну виборчу комісію продовжити виборчий процес і забезпечити реалізацію виборчих прав громадян. Це - цинічне знущання і над виборами, і над виборцями».
М.Ставнійчук наголосила, що вибори до Тернопільської обласної ради відбудуться, незважаючи на шалений опір БЮТ, який вже розробив кампанію щодо зриву виборів, перешкоджання вільному волевиявленню громадян. На сьогодні існують усі достатні правові підстави для того, щоб представницький орган влади на Тернопільщині був обраний.
Переглядів: 406 | Додав: NemeZida | Рейтинг: 0.0/0